Zapowiedź ZLOTU

2015-01-16 18:05:38, komentarzy: 0

       Już niebawem, bo w ostatni majowy weekend, odbędzie się piąta już edycja Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego Szlakiem Hetmana Zamoyskiego w średniowiecznym drewnianym grodzie nad zalewem Biskupice – Brzózki pod Byczyną. To oryginalne miejsce od lat przyciąga tysiące turystów z całego świata. Jednakże w dniach 29-31 maja  gród będzie zdobywany przez motocyklistów, którzy coraz chętniej odwiedzają ten zakątek Polski.

 

 

Zlot po rycersku

 

       W zeszłorocznej edycji, miłośników koni mechanicznych przyciągnęło tam zarówno ciekawe miejsce jak i interesująca propozycja programowa organizatorów – Stowarzyszenia Motocyklowego „Rycerz” Byczyna. Stawiano na dobre staropolskie jadło, orientalne tancerki brzucha, walki rycerzy i wystrzały z największej w Polsce artylerii. Nie zabrakło również darmowego piwa.

       W rycerskiej atmosferze odbyły się zabawy plebejskie, a także zagrano nieco ostrzejszą muzykę rockową wykonawców z Polski i Czech. Podczas najbliższej imprezy nie zabraknie średniowiecznych klimatów oraz wpadającego w ucho country. Podobnie jak w ubiegłym roku będzie można wykąpać się w baliach szwedzkich pod gołym niebem, postrzelać z łuku, zwiedzić salę tortur i spróbować się w rycerskim orężu.

       Większość zlotowiczów uczestniczyła w paradzie i przejeździe do Byczyny. Część z nich zamieszkała w wioseczce namiotów w lasku pod grodem, a część w średniowiecznych grodowych komnatach.Cały czas czekamy na ten motor z numerem wjazdowym „1000” -  śmieje się Lemon, sekretarz „Rycerza” Byczyna. Obiecujemy, że przygotujemy w tym roku jeszcze ciekawszą ofertę.       Nie ma doskonałych zlotów, lecz należy cały czas dążyć do poprawy. Aby nie było nudno – nie można od razu zrobić wszystkiego doskonale – dodaje.

Program imprezy będzie podany niebawem na www.grod.pl.tl i na FB. Jedno jest pewne – nie zabraknie wątków rycerskich i walk, profesjonalnych tancerek brzucha, dobrego grodowego jedzenia i świetnej muzyki. Można spodziewać się również wlepek, galwanizowanych blach, koszulek zlotowych i różnych gadżetów.

E.Wa

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Kategorie

Brak kategorii

Kreator stron www - szybka strona internetowa